images

Judesių atpažinimo technologija jau ne vienerius metus tobulinama mokslininkų iš Microsoft Research padalinio. Iš pradžių buvo pristatytas kontroleris Kinect, skirtas Xbox 360, vėliau – Xbox One variantas, o neseniai pamatėme ir papildytos realybės akinius HoloLens.

Microsoft Research laboratorijose vyksta nuolatinis darbas, tobulinant judesių technologijas. Viena jų – tai naujausias pasiekimas rankos gestų atpažinimo srityje, pavadintas Handpose.

Sistema seka rankų gestus realiu laiku, tam naudojama vienintelė kamera su erdvės gylio atpažinimo technologija. Ji leidžia daug tiksliau atpažinti gestus, esant įvairiam apšvietimui ir skirtingam nuotoliui iki kameros.

Handpose naudoja sudėtingą net menkiausių rankos judesių atpažinimo algoritmą, gali jas fiksuoti, nepriklausomai nuo supančios aplinkos ir padėties kitų objektų atžvilgiu.

Sistema rankų judesius seka, kai atstumas sudaro nuo dešimčių centimetrų iki kelių metrų. Pavyzdžiui, tai leidžia ranka naudotis kai distancinio valdymo pulteliu.

Tokia sistema gali būti naudojama virtualios realybės įrenginiuose, telefonuose ir planšetėse, taip pat asmeniniuose kompiuteriuose. Be to, Handpose gali pasirodyti Xbox One skirtame kontroleryje Kinect, kuris vis turi problemų su gestų atpažinimu.

šaltinis: http://www.fastcodesign.com/3045347/microsofts-handpose-wants-to-make-gesture-controls-something-you-actually-like