images

Namibijos gyventojai pirmą kartą balsavo prezidento rinkimuose elektroniniu būdu. Ir tokie rinkimai buvo pirmi Afrikoje. Praėjo 25 metai nuo pirmų demokratinių Namibijos rinkimų ir pirmąkart 1.2 milijonų gyventojų balsavo elektroniniu būdu.

Rinkėjai atidavė balsą už kandidatus į prezidento ir parlamento postus. Prietaisuose buvo įrengti žali mygtukai ir šalia jų vardai ir nuotraukos su partijos pavadinimais, kurioms jie priklauso. Rinkimų modelis nebuvo susietas su jokiu šaltiniu, kad būtų galima apsisaugoti nuo rinkimų balsų klastojimo atveju, tačiau tikimasi, kad nauja technologija sutrumpins rinkimų eiles.

Opozicinės partijos paleido 11 – os valandos teismo bylą, tam, kad sustabdytų tolimesni balsavimo procesą, nes jie mano, kad e – balsavimo prietaisai paskatinti rinkimų balsų klastojimą, tačiau aukščiausias teismas atmetė šią bylą.

Valdančioji pietvakarių žmonių organizacijos partija (SWAPO) tikėjosi išlaikyti savos šalies valdžią, kurią ir taip valdė jau ketvirtį amžiaus ir tai jiems pavyko padaryti, nes prezidentas Hifikepunye Pohamba, kuris valdė šalį penkerius metus užleido savo prezidento kėdę buvusiam ministrui pirmininkui Hage Geingob, nes jo SWAPO partija laimėjo rinkimus.