Nemažai ekspertų mąstė apie naujai bręstantį susižavėjimą 3D technologija kaip akių dūmimą. IFA (tarptautinė radijo ryšio paroda) 2011-ais metais jus pamokys kitko: kadangi trimatė televizija yra taikoma visur. Žaliai raudonų kartoninių akinių laikas jau seniai praėjęs. Šiandien dominuoja Shutter technika, kurios tolesnį vystymą Philips pakrikštijo „3D Max“ ir demonstravo Berlyne.

O principas veikia štai kaip: akiniai su pakraunamomis baterijomis ir televizorius įjungti sinchroniškai. Vaizdas pakaitomis rodomas dešinei ir kairiai akiai tokiu dideliu dažniu, kad smegenys pergudraujamos ir suvokiamas tik vienas vaizdas. Video žaidimų mėgėjams Philips akiniai turi ypatingą privalumą: Per žaidimo jungiklį du žaidėjai gauna tik jiems skirtą vaizdą nors jie žaidžia tam pačiam ekrane. Nervinantis ekrano skaidymas bus greitai praeitis.

Tiesą sakant akiniai jau šiandien nebereikalingi. Su 55ZL2G Toshiba IFA pristato televizorių, kuris taip pat be akinių rodo trimačius vaizdus iš devynių kampų. Tačiau 3D efektas, šiuo atveju sukuriamas per specialią dangą, yra ne toks stiprus kaip Shutter technika ir labai priklauso nuo sėdimos pozicijos. Kas vis dėlto nusprendžia rinktis šį super modernų televizoriaus variantą, turi investuoti apie 8000 eurų.

Nesvarbu, ar 2D ar 3D: su ateities televizoriumi galima daug daugiau nuveikti, ne vien tik žiūrėti kriminalinį filmą sekmadieniais. Kadangi jau daugelį metų gamintojai lenktyniauja dėl programėlių savo televizoriams įvedimo. IFA 2011 galėjo būti parodyti tik pirmieji verti dėmesio rezultatai: Skype, Google, Twitter – visa tai bus ateityje įmanoma su išmaniuoju televizoriumi sėdint ant sofos priešais didelį ekraną. YouTube jau seniai reagavo į šį vystymąsi su 3D kanalo įvedimu. Žinoma dideliam besididžiuojančių 3D televizorių pritaikytų internetui savininkų džiaugsmui.

Šaltinis: http://blog.123energie.de/die-elektronik-trends-der-ifa-2011-wie-smarte-technologien-unser-leben-verandern/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime