images

NSW saugumo klaidų skaičius e – balsavimo sistemoje tikriausiai prilygsta 66,000 balsų skaičiui, kurie galėjo būti pažeisti, suklastoti per dabartinius rinkimus sako saugumo tyrėjai. Nepaisant to, kad rinkimų komisija tvirtino jog visi internetiniai balsai yra legalus ir jų saugumas užtikrintas, prieš šešias dienas kompiuterių mokslų profesorius J.Alex Halderman nustatė, kad ‚FREAK‘ klaida galėjo leisti kenkėjams perimti balsus ir juos pakeisti nepaliekant jokių manipuliacijos požymių. Deja, vietoj to, kad būtų daromos išvados po tokių tyrėjų rezultatų, jie yra kritikuojami dėl tokių įdėjų.

NSW e – balsavimo sistema iVote buvo sukurta palengvinti žmonių balsavimo įpročius, o ypač tiems, kurie gyvena 20km. atstumu nuo balsavimo centro. Problema ta, kad sistema nėra pasiruošusi būti didžiausių e – balsavimo eksperimentu pasaulyje. Profesorius Haldermann‘as įspėjo, kad NSW sistema neatitinka saugumo reikalavimų.

Liūdna, tačiau NSW oficialiai yra suinteresuota apsaugoti savo reputaciją labiau nei rinkimų integruotumą. Jie labai kritikuoja profesoriaus iųsakytas mintis dėl ‚FREAK‘ atakos galima pažeidžiamumą. Rinkimų komisijos vyriausiasis informacijos viršininkas Ian Brightwell aiškina, kad tai gerai suorganizuota anti – internetinė balsavimo lobistų grupė, o taip pat padarė išvadą, kad balsai galėjo būti suklastoti ir nepaisant krituokant profesorių Haldermann‘a, pripažino, kad ‚FREAK‘ klaida buvo ir liepė ją ištaisyti.

Rinkimų komisijos kritika dėl indentifikuotos klaidos yra prilyginta draugo kritikai dėl netinkamų lauko durų spynos. Be to, buvo išsakyta mintis, kad dabar problemos dėl internetinio balsavimo nėra sprendžiamos ir į jas nėra kreipiamas dėmėsys. O taip pat, yra teigiama, kad Australija nėra pasirengusi pristatyti plataus spektro e – balsavimo sistema, nes dabar yra labai pavojingas Australijos rinkimų integruotumas.

Šaltinis: https://www.eff.org/deeplinks/2015/04/new-south-wales-attacks-researchers-who-warned-internet-voting-vulnerabilities