images

Apie 19,000 balsavimo kortelių ‘NSW’ rinkimuose bus laikomais galiojančiais nepaisant dvejų partijų pasitraukimo. ‘Lauko poilsio partija’ ir ‘Gyvūnų teisingumo’ partija sakė, kad skųs rinkimų rezultatus teisme jei jie praras vieta aukštuosiuose rūmuose .

Valstijų elektroninio balsavimo sistema ‚iVote‘ buvo suspenduota penkioms valandoms antradienį kai dvi partijos buvo iškritusios iš rinkimų sąrašų.

‘NSW’ rinkimai bus vykdomi šeštadienį, kovo 28d, bet rinkėjai, kurie gyvena daugiau nei 20 km. ir kurie negalės balsuoti gyvai, tai galės padaryti elektroniniu būdu per ‚iVote‘ sistema arba telefonu.

Senatorius David Leyonhjelm, Lauko poilsio partijos pirmininkas, sako, kad problemos gali pakenkti jo partijai ir rinkimų balsai turi būti paskelbi negaliojantys. Jis pasakė, kad jei jo partijai pralaimės, tai jis apskųs rinkimų rezultatus. Tuo tarpu kitos partijos pirmininkas sako, kad dėl patirtos žalos partijai irgi skųs rinkimų rezultatus teismui.

‘NSW’ rinkimų komisijos atstovas teigia, kad partijos yra išbrauktos iš sąrašo, tačiau jų kandidatai liko. Apie 19,000 žmonių balsavo per ‚iVote‘ sistema iki to laiko, kai ji buvo suspenduota, todėl šie balsai yra galiojantys.

Šaltinis: http://www.smh.com.au/nsw/nsw-state-election-2015/nsw-election-2015-19000-electronic-votes-considered-valid-despite-error-on-ballot-paper-20150318-1m21pi.html