Įmonės, kurios šiandien užsiima geru marketingu ir nori patenkinti savo klientus, leidžia jiems dalyvauti produktų apžiūroje interaktyviai. Laikais, kai įmonės turi galvoti apie išlaidų valdymą, efektyvumo gerinimą, potencialo analizę ir sąnaudų mažinimą, niekas daugiau nebenori rizikuoti. Būtent pramonėje, kurioje gaminamos vis sudėtingesnės mašinos ir dalys ir kurios jų priežiūrai reikalauja vis didesnių techninių žinių, darosi vis svarbiau, pasitelkti į pagalbą interaktyvią paramą.

Kur anksčiau buvo pasitelkiamos žinios savo galvoje ir sudėtingi vartotojų vadovai, šiandien užtenka planšetės arba išmaniojo telefono. Papildyta realybė tai padaro įmanomu. Ligšiol sudėtingos vairuotojų kabinos moderniuose automobiliuose versdavo vairuotojus sudvejoti. Žinomų automobilių gamintojų trumpų žinučių programėlė vairuotojo kabinoje išmaniajai vaizdo kamerai yra interaktyvus vartotojo vadovas, su kuriuo vairuotojo kabinos elementai nuskaitomi išmaniojo telefono vaizdo kamera. Vartotojas tik turi laikyti kamerą virš objekto ir tuojau pat atsiranda atitinkama interaktyvi instrukcija mobiliojo telefono ekrane. Kitas žinomas automobilių gamintojas naudoja taip vadinamą MARTA priemonę (Mobile Augmented Reality Technical Assistance), kuri buvo per daug metų sukurta Miuncheno specialisto papildytos realybės sprendimams, kad suteikti serviso darbuotojams žingsnis po žingsnio informaciją planšetėje apie naudojamus įrankius ir darbo žingsnius.

Parama iš toli taip pat jau įmanoma: su taip vadinamu „nuotoliniu valdymu“ vadybininkui vietoje pažymimos jo kolegos biure prie kompiuterio vietos, kuriose reikia remonto. Šis mato informaciją savo planšetės ekrane arba vėliau tiesiogiai savo duomenų akiniuose. Įvairiausių temų serviso darbams tai reiškia ženklų efektyvumo padidėjimą ir mažesnę klaidų galimybę. Žinoma tai susiję ir su išlaidų mažinimu abiejose pusėse, pas klientą ir pas serviso teikėją.

Šansai ir galimybės, kurias siūlo papildyta realybė, yra iš esmės neišsemiami. Visų pirma išsilavinimo ir tolesnio lavinimosi srityse, kursuose ir paskaitose technologija vaidins labai svarbią rolę. Greitai mūsų vaikams mokymo knygose bus rodomas interaktyvus turinys ir įgalinamas priėjimas prie kitų švietimo priemonių. Medicinos personalas ir (būsimi) gydytojai simuliuos fiktyvius gydymus arba netgi galės remtis papildyta realybe duomenų akiniuose operacijos metu.

Šaltinis: http://www.computerwoche.de/a/wie-augmented-reality-unser-sehen-und-verstehen-veraendern-wird,3212118

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime