Mūsų požiūriu ir dėl 15-os metų patirties tinklalapių programavimo srityje galime su 100 procentų tikimybe nustatyti, kad programinės įrangos projektų metu iš anksto rimtai ir teisingai galima tik atlikti spėjimus dėl projekto kainos, kadangi yra per daug netikslumų, kurie yra neapskaičiuojami. Todėl pastovios kainos pasiūlymas yra tik iš pirmo žvilgsnio tariamas saugumas užsakovui. Jis tikrąsias išlaidas – o šios dažnai yra daug didesnės nei pradinis pasiūlymas – sumokės kitur, arba betarpiškai už pakeitimų užklausimus arba už aplinkkelius, kaip pavyzdžiui per pagerinimo priemones per kitą tiekėją dėl kokybės stokos bei nebaigtos programinės įrangos. Todėl užsakovui reikėtų žinoti: sąskaitą reikės apmokėti – taip arba kitaip!

Teisingumo dėlei čia reikėtų paminėti, kad dėl ekonominių priežasčių beveik nebus įmanoma sudėtingo IT projekto metu sudaryti tokios kokybės reikalavimų ir įsipareigojimų sąrašo, kad jis būtų pastovios kainos pagrindas. Pastangas rinkoje nebus įmanoma apmokėti, todėl daugiau kyla klausimas, ar yra prasmės sudarinėti pigesnį alibio reikalavimų ir įsipareigojimų sąrašą.

Todėl Scrum yra visiems dalyvaujantiems sąžiningiausias požiūris. Didelis projektas yra padalijamas į mažesnius dalinius projektus ir atskirai įvertinamas. Paskaičiuojama yra tik tai, kas iš tiesų sukelia išlaidas. Visiškas skaidrumas ir kliento integravimas į programavimo procesą įgalina didžiausią saugumą, nes klientas gali bet kada reaguoti. Tai reiškia, kad jis gali – numatomų biudžeto viršijimo atvejų metu bet kuriuo metu – ir susitaręs su Scrum kolektyvu – veikti prieš tai, o bėdos atveju ir nutraukti projektą. Čia yra privalumas, kad iki tol sukurta programinė įranga arba jos dalys gali būti naudojami toliau, kadangi Scrum tikslas yra veikiančios programinės įrangos bei programinės įrangos dalių tiekimas. Tai reiškia: skaidrumą ir mokėjimą tik už iš tiesų atliktas paslaugas! Tai ženkliai geresnis ir ilgalaike perspektyva visiems dalyvaujantiems ekonomiškiausias sprendimas.

Šaltinis: https://www.techdivision.com/_Resources/Persistent/a90c984a454ba0b8478694b83f7a8822514b8fc8/Agiles-PM-Whitepaper0502.pdf

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime