2009-aisiais gegužės 27-ą Michele Alliot-Marie pateikė prancūzų ministrų tarybai vietinio saugumo orientacijos ir programavimo įstatymą (Loppsi). Įstatymas įgalios prancūzų policiją stebėjimo sofware pajungti tiesiogiai arba nuotoliniu būdu, kad pasiklausyti elektroninės komunikacijos, ir įveda interneto filtrus administracijos nuosprendžiu.

Kriminalinė policija turės teisę įtariamųjų kompiuteriuose instaliuoti vidinę arba išorinę USB atmintinę, kuri siūs duomenis į įstaigų kompiuterius. Policija taip pat gali panaudoti Trojos metodą, kuris leistų prieigą prie visų duomenų kompiuteriuose realiu laiku. Policija galės naudoti šiuos instrumentus tik „rimtesniais atvejais“, kurie tačiau neįtraukia „užsieniečių nelegalaus įvažiavimo ir gyvenimo“. Spyware gali būti instaliuota iki keturių mėnesių trukmės, ši gali būti prailginta vieną kartą.

Stebėjimo procesas bus kontroliuojamas koronerių, kurie dirba nepriklausomai nuo teisės ministerijos ir gali priimti sprendimus, susijusius su tyrimo lygiu. Tačiau jei bus priimtas teisės reformos projektas, koroneriai užleis savo vietą valstybiniams advokatams. Pagal įstatymą prieiga prie puslapių, kurie atsiranda vidaus ministerijos sąraše, turi būti „dedelsiant“ blokuojama. Sąrašas nebus paviešintas, todėl nebus įmanoma tam paprieštarauti, kas yra susiję su piktnaudžiavimo rizika.

Kad išvengti prieštaravimų, įstatymas pirmiausia nusitaikė į pedofilų turinį su tikslu „saugoti interneto vartotojus nuo vaikų pornografijos“. Operatoriai instaliuos software savo tinkluose, kurie nutrauks visus ryšius su pedofilų pobūdžio puslapiais, pažymėtais policijos. Prancūzų valdžia visada turės galimybę, padidinti įstatymo apimtį. Įstatymas numato sunkias bausmes IPT, kurie nesilaikys tvarkos, bausmės sudaro pinigines baudas iki 75000 eurų ir vienų metų kalėjimo.

Šaltinis: https://www.unwatched.org/node/1413