Tema prieinamas internetas ir prieinamas interneto dizainas vis labiau randa atgarsį ekonomikoje ir visuomenėje.

Kad patikrinti neįgalių žmonių puslapių vartojimą, iniciatyva prieinamai informuotis ir komunikuoti sukūrė įvairius skirtingos apimties testus, kuriais yra tikrinami prieinamo informacinės technikos (BITV) nurodymų reikalavimai. Visi testai yra atliekami išsilavinusių ekspertų, dvejonių atvejai yra diskutuojami kolektyviai. Rezultatas yra klausimų ir atsakymų BITV atitinkančio interneto dizaino sąrašas.

Ir fondas Skaitmeniniai Šansai bei akcija Žmogus sukūrė BITV pagrindu įvertinimo būdą, kad patikrinti interneto pasiūlymų prieinamumą. Su taip vadinamu BITĖS apdovanojimu buvo pradėtas lenktyniavimas, kuriame įmonės su prieinamais interneto puslapiais gali kandidatuoti įvairiausiose kategorijose. 2005-ais metais buvo kategorijos e. verslas, e. valdžia, e. demokratija, kultūra ir visuomenė, švietimas, mokslas ir tyrimai taip pat žiniasklaida, 2006-ais metais trys kategorijos informacijos ir komunikacijos pasiūlymai, apsipirkimo ir transakcijų pasiūlymai taip pat naršymo ir serviso pasiūlymai.

Įteiktiems interneto puslapiams atliekami išsamūs egzaminai, identifikuojami geriausi prieinami pasiūlymai ir premijuojami BITE. Praeitais metais interneto lenktynėse dalyvavo šimtai įmonių ir organizacijų.

Prieinamas interneto puslapis nėra brangus klausimas, ypač ne tada, kai nuo pat pradžių yra atsižvelgiama į pasiūlymus ir standartus bei jų laikomasi. Tačiau reikalavimas tam yra žinių įsisavinimas rengėjų, dizainerių, programuotojų ir redaktorių puslapiuose.

2004-ų metų pabaigoje preinamumo kompaso pravesta virš 70-ies aukštųjų ir aukštesniųjų mokyklų apklausa el. paštu, kokią vietą tema preinamumas užima jaunų dizainerių išsilavinime, pateikė nuviliančius rezultatus: tik trys aukštosios mokyklos atsakė, vos viena kita aukštoji mokykla buvo įtraukusi temą į mokymo planą.

Nors prieinamo interneto tematika praeitais metais be paliovos sulaukė daugiau pripažinimo, praktinis realizavimas kenčia dėl jaunų specialistų trūkumo, dizainerių ir programuotojų kartos praeityje baigė studijas, niekad negirdėję apie prieinamumą ir naudojimą.

Prieinamas interneto puslapių programavimas atneša naudos visiems vartotojams. Nesvarbu kokia platforma, nesvarbu koks prietaisas: visiems vartotojams yra pateikiamas atitinkamas turinys ir tarsi tarp kitko sudaromos priėjimo prie interneto sąlygos ir vartotojui su negalia.

Šaltinis: http://www.die-barrierefreie-website.de/barrierefrei/standardbasierte-entwicklung.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime