Bendrai pažiūrėjus kuriant prieinamą web dizainą iškyla „Top 10“ klausimų, kurių teigiamas atsakymas reiškia didelį žingsnį link prieinamos informacijos technikos:

  1. Ar naudojamos aktualios technologijos?

  2. Ar puslapis valdomas ir be Java skripto?

  3. Ar diagramos papildytos alternatyviais tekstais ir aprašymais?

  4. Ar puslapis sukurtas kontrastingai?

  5. Ar šriftai yra kintamo mastelio?

  6. Ar rėmai paženklinti ir ar siūlomas alternatyvus plotas taip pat ar naudojami struktūravimo konteineriai?

  7. Ar struktūravimo elementai naudojami teisingai?

  8. Ar naudojama paprasta ir aiški navigacija?

  9. Ar nuorodos prasmingai aprašytos ir ne kontekste?

  10. Ar įmanomas valdymas klaviatūra?

Įgyvendinant prienamą web dizainą galima pradėti nuo pagrindinių pakeitimų kaip tikslaus dokumento tipo prisegimas, teksto alternatyvų papildymas taip pat prasmingų puslapių pavadinimų suteikimas. Toliau turėtų sekti galiojančio ir semantiškai teisingo pagrindinio teksto pritaikymai, integruoti šrifto elementai ir spalvų informacijos turi būti pakeisti puslapio stiliaus nuorodomis ir suformuoti prieinami formuliarai bei duomenų lentelės. Pabaigoje reikėtų visiškai atskirti turinį ir maketavimą, perkeliant visus formatavimus ir pozicijas į CSS duomenis.

Šimtaprocentinis preinamumas tikriausiai negali būti pasiekiamas dėl daugybės individualių kliūčių. Tačiau yra įmanoma patikrinti dokumentų galiojimą ir prieinamumą su testinių įrankių pagalba ir įgyvendinti W3C pasiūlymus (Web Content Accessibility Guidelines) kuriant prieinamus web puslapius.

Šaltinis: http://www.die-barrierefreie-website.de/barrierefrei/standardbasierte-entwicklung.html