Klasikinis būdas su Agile sukelia sinergijos efektą

Teiginys: Abiejų metodų kombinacija yra ideali. Galioja šūkis: viskas savo laiku ir visuomet tada, kai tinka.

Klasikinio projektų valdymo elementai galėtų ženkliai palengvinti agile metodų įvedimą ir pritaikymą. Taip rodo patirtis, kad klasikiniai laipteliai, kaip aiškiai suformuluoti tikslai, laikotarpiai arba terminų ir biudžeto nurodymai dažnai sutinkami teigiamai. Jie tarnauja visiems dalyvaujantiems kaip svarbi orientavimosi pagalba, taip pat vadovybei.

Tačiau Agile ir Klasikinį būdą galima kombinuoti. Vienoje ar kitoje vietoje aišku reikia patobulinti, pavyzdžiui ta prasme, kad įprastas ataskaitų pateikimas programavimo lygyje įgalina ir iteratyvius apatinių lygių procesus (ką dažnai naudojami krioklio metodai nebūtinai palengvina).

Jei agile ir klasikinė sinergija pavyksta, gali išsivystyti idealus procesas, kuris greitai atneša rezultatus ir intensyviau įtraukia dalyvaujančius bei veda lik didesnio dalyvaujančių projekte pasitenkinimo nei koks kitas procesas.

Apibendrintai

Agile metodai yra kiekvieno projektų vadovo ir atsakingo už projektą „Must have“. Jie yra naudingos pagalbinės priemonės, kai kalba eina apie tai, pasitikti projekto aplinkos iššūkius, kurie linkę nuolat kisti.

Daug pavyzdžių tiesa rodo, kad konkretus įgyvendinimas projekto kasdienybėje ne visai paprastas. Atsargus dozavimas pradžiai ir gera integracija į atskiros įmonės projekto valdymo kultūrą yra svarbūs sėkmės faktoriai.

Centrinis klausimas dalyvaujantiems projekte, susijęs su agile metodais, yra ne tai, ar juos reikia panaudoti ar ne, bet greičiau, ar ir kaip agile projekto aplinka gali būti prasmingai valdoma. Evoliucija vietoj revoliucijos – sutrumpinus – ligi šiol labiausiai sėkmę nešantis metodas.

Šaltinis: http://www.computerwoche.de/a/sieben-thesen-zum-agilen-projekt-management,2537362

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime