Robotų sistemos remia medikus minimaliuose-invaziniuose atvejuose, bepiločiai lėktuvai kotroliuoja pasėlių laistymą ir apsaugo raganosius nuo medžiotojų naikinimo. Tai ne scenos iš mokslinės fantastikos filmo, bet situacijos iš mūsų realybės.

Nepaprasta robotikos pažanga paskutiniais metais padarė tai įmanoma: McKinsey Global Institute planuoja, kad robotų ir dronų pramonė ateityje pakeis mūsų kasdienybę.

Sparčios pažangos priežastis yra pirmiausia nuolatinis atitinkamų technologijų vystymas. Jutiklių pagerinimo, tikslumo padidinimo ir dirbtinio intelekto pagalba robotai tampa vis veiksmingesni. Ateityje, pasak McKinsey, jie galės perimti ir sudėtingas ir pavojingas žmonių užduotis. O pažanga robotų pramonėje reiškia savarankiškumą. Pagal McKinsey, jau po vienuolikos metų robotai galės gaminti aukštos kokybės produktus, pastebėti klaidas ir pasitaisyti – ne tik savo, bet ir kitų robotų ir žmonių klaidas.

Nepaisant nuolatinio tolesnio vystymo robotų įsigijimo kaina tampa vis mažesnė, taip kad jie pamažu gali tapti patrauklūs vartotojui. Vienas pirmųjų robotų, kuris pateko į privačius namų ūkius, yra automatizuotas dulkių siurblys. Įmonė iRobot tuo tarpu sukūrė daug kitų namų ūkio pagalbininkų – pavyzdžiui baseino ir nutekamųjų vamzdžių valytoją. Kokiose srityse robotai sėkmingai rems žmones kasdienybėje 2025-ais metais, dar negalima apibendrintai nuspręsti – tačiau tai pagal tikimybę bus daug. Atitinkamai svarbi turės būti ir ekonominė robotų ir dronų reikšmė.

Šaltinis: http://www.finanzen.net/special/nachricht/Robotik-3-23987

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime