Pagal robotų tyrėją Hanzą Moraveką yra pavadintas paradoksas: Kompiuteriai gali palyginti gerai spręsti inteligencijos testus arba žaisti šaškėmis, kartą rašė filosofas, tačiau yra „sunku iki neįmanoma, jiems suteikti vienerių metų vaiko sugebėjimus, kas liečia suvokimą ir judrumą“. Tai greitai nebebus tiesa.

Robotai išgyvena vystymosi postūmį. Tai turi bendra su Morešo dėsniu, iki šiandien galiojančio stebėjimo, kad integrinių grandynų prietaisų pajėgumas vidutiniškai padvigubėja kas du metus. Tačiau ir su augančia besimokančios programinės įrangos kokybe. Daugiafunkcį robotą Baksterį pavyzdžiui galima išmokyti naujų užduočių, vedant jo ranką atitinkama kryptimi.

Daug žmonių jau dabar susiduria su robotais kasdienybėje, to nežinodami. Iki šiandien pavyzdžiui egzistuoja automatinės videotekos, kuriose DVD išduodami kaip burtininko ranka, nes už užsakymų liečiamojo ekrano slypi sandėlio robotas, kuris randa tinkamą filmą lentynoje.

Ateityje mašinos, kurios tariamai autonomiškai tarnauja vienam ar tuo pačiu keliems tikslams, galės išsiplėsti mūsų kasdienybėje. Kaip tylintys padėjėjai ligoninėse, kaip sandėlio darbuotojai sofos staliuko formatu arba kaip parkavimo padėjėjai. Nuo dulkių siurblių, langų valytojų iki tiekimo dronų bei humanoidinių mašinų kaip Baksteris, kurie perima įvairias užduotis fabrikuose. Gesinti gaisrą, saugoti parkavietes ir slidinėti robotai gali jau šiandien, tačiau ypač karinėje srityje jau seniai yra dirbama link tikrų universalių mašinų. Robotics Challenge JAV karinių tyrimų įstaigoje Darpa robotai birželio mėnesį lips kopėčiomis, atlaisvins duris nuo nuolaužų, vairuos automobilius.

Tačiau dažniausiai sutiksim robotus kasdienybėje pirmiausia gatvėje.

Šaltinis: http://www.spiegel.de/netzwelt/gadgets/roboter-kuenstliche-intelligenz-uebersetzer-technik-der-zukunft-a-1017501.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime