Frankas Levis (MIT) ir Ričardas Murnane (Harvardas) priklauso prie žinomiausių JAV ekonomikos mokslininkų. Jų išgirtoje knygoje „Nauja darbo divizija“ apie kompiuterių įtaką darbo pasaulyje abu ekonomai 2004-ais metais pristato tas profesijas, kurios gali išnykti dėl kompiuterių, palyginus su kitomis veiklomis, kurias jie stebėjo kaip žmonių domeną. Pavyzdžiui važiavimas automobiliu. Vairuotojas yra konfrontuojamas su „vaizdų ir garsų siena“, su beveik nesuprantamu chaosu, rašė abudu. Tai galima iššifruoti tik su žmogišku atpažinimu, ir tai kurį laiką taip liks.

Po dešimties metų Kalifornijos gatvėmis važiuoja savaeigiai Google automobiliai, nuo 2015-ų metų pabaigos autonominiai automobiliai bus testuojami ir angliškuose miestuose. Iki 2020-ų metų naršyklių koncernas nori pradėti masinę produkciją, taip pat kaip ir VW, Audi, Mercedes ir BMW. Netgi Apple, pasak gandų, dirba su roboautomobiliais. Bavarijoj ir Šiaurės Reino-Vestfalijoje greitai bus įrengiamos testavimo atkarpos autostradose, federalinis susisiekimo ministras Aleksandras Dobrintas iki 2015-ų metų rugsėjo nori nustatyti kriterijus roboautomobilių naudojimui gatvės eisme.

Pakeleivių įmonė Uber aiškiai planuoja, sekančiu žingsniu vairuotojus žmones pakeisti robotais. Ypač keleivių transporto ir logistikos srityse tai greitai apsimokėtų, juk roboautomobiliai daro pertrauką tik papildyti kurui ir remontui, jie nereikalauja atlyginimo ir jokių socialinių garantijų. Reikalingos technologijos kaina – pavyzdžiui Lidar prietaisams aplinkos skenavimui – greitai krinta.

Galima būti tikriems, kad po šešių aštuonių metų bus galima su programėle užsisakyti taksi be vairuotojo. O sukvežimių poilsio aikštelės prie autostradų greitu laiku gali ženkliai ištuštėti.

Šaltinis: http://www.spiegel.de/netzwelt/gadgets/roboter-kuenstliche-intelligenz-uebersetzer-technik-der-zukunft-a-1017501.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime