Tikslingas darbas. Sprinto pradžioje nustatomi atitinkami sprinto tikslai, kurių reikia būtinai laikytis ir kurie yra stebimi viso sprinto metu. Taip vadinamos išsekimo diagramos pagalba galima sekti projekto eigą kasdien. Sprinto pabaigoje turi būti pateikta veikianti ir pratestuota programinė įranga, kurioje abejotinu atveju geriau praleidžiama kokia funkcija. Tačiau parengtos funkcijos turi kaip galima geriau ir be klaidų veikti, kad būtų galima testuoti realybėje.

Suspausti kolektyvai. Kadangi Scrum pirmoje vietoje yra kolektyvas ir kolektyvo mintis dominuoja visur, kolektyvas turėtų pagal galimybes sėdėti vienoje patalpoje, kad optimaliai paremtų komunikaciją ir Mes-Jausmą. Padalinti Scrum kolektyvai iš principo irgi egzistuoja, tačiau daugiausiai naudos yra iš suspaustų kolektyvų.

Vengti Scrum kolektyvo permainų. Kaip jau daug kartų minėta, Scrum privalumai ir stiprybės atsiskleidžia kolektyve ir nuolatiniame kolektyvo narių bendradarbiavime. Todėl reikėtų vengti Scrum kolektyvo permainų Scrum projekto metu. Ypač dėl pastovumo Scrum kolektyvas gali nuolat atsiskleisti ir pagerinti darbą kolektyve.

Susikoncentruoti ties kokybe. Savarankiškumas taip pat „tiekiamos programinės įrangos“ tema yra Scrum pirmoje vietoje. Tai nereiškia nieko kito, kaip kad tiekiami rezultatai sprinto metu yra atitinkamai testuojami ir gerinami, kad pateikti geriausią ir galutinį rezultatą. Į tai turi būti atsižvelgta sprinto planavimo metu, kad įgyvendintos priemonės dar galėtų būti užtektinai pratestuotos. Atskiri testavimo kolektyvai Scrum nėra numatyti, kadangi rezultatai to nereikalauja.

Šaltinis: https://www.techdivision.com/_Resources/Persistent/a90c984a454ba0b8478694b83f7a8822514b8fc8/Agiles-PM-Whitepaper0502.pdf

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime