Elektra iš USB lizdo

MP3 grotuvams arba el. skaityklėms yra užtektinai energijos iš nešiojamojo kompiuterio. Tokius mažus elektroninius prietaisus galima pakrauti per USB kabelį. Energijos pakrova jungtyje yra maždaug penki vatai. Šaldytuvas nuo to tiesą sakant nepradės veikti. Tačiau sekančiais metais Intel nori pristatyti savo ištobulintą USB PD.

Abi papildomos raidės reiškia Power Delivery – elektros tiekimą. O to turi būti užtektinai, tiksliai 100 vatų su 20 voltų įtampa ir penkių amperų elektros stiprumu. Daugumai prietaisų namų ūkyje tokios energijos jau užtenka, pavyzdžiui naujiems plokščiaekraniams televizoriams arba šaldytuvams. Su USB PD būtų įmanoma, kad ateityje šalia įprastos rozetės bus užtinkuojama dar viena USB jungtis.

Nepaisant techninių inovacijų vien jos neužteks: elektros prietaisai kaip viryklė ir džiovinimo mašinos ateityje dar reikalaus ženkliai didesnio vatų skaičiaus.

Lankstomi bei kreivi ekranai

Tuo tarpu, kai techninė išmaniųjų telefonų sandara nuo Apples pirmo išmaniojo telefono 2007-ais metais buvo sparčiai išvystyta, prietaisų dizainas iki šiol liko toks pat: stačiakampis ekranas, kaip įmanoma plonesnis korpusas aplink, tvarka. Šis dizaino principas yra nurodomas vis tų pačių vienodų stačiakampių ekranų.

Tačiau Apple ir įvairūs ekranų gamintojai praėjusiais metais pristatė patentavimui visą eilę idėjų, kurios galėtų paįvairinti vienodą išvaizdą. Kreivi arba netgi paslankūs ekranai galėtų suteikti dizaineriams visiškai naujas galimybes prietaisų formavimui. Gamintojas LG pavyzdžiui orientuojasi ne į stiklo, o į plastiko ekranus, kuriuos bus galima iki tam tikro laipsnio laisvai formuoti ir sukti.

Apple išrado sąsają tarp kreivų stiklo ir taip pat kreivų jutiklių atpažinimui pirštu, kurie įgalintų liečiamojo ekrano su kreive gamybą. Šios inovacijos galėtų būti pritaikomos ne tik išmaniesiems telefonams, bet ir išmaniesiems laikrodžiams, kompiuterių pelėms, planšetėms arba lanksčioms el. skaityklėms.

Šaltinis: http://www.welt.de/wirtschaft/webwelt/article123461204/Diese-Technik-Trends-werden-unser-Leben-veraendern.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime