Mobilios mokėjimo sistemos, 3D spausdintuvai ir autonominis vairavimas: Kas prieš kelis metus buvo mokslinė fantastika, yra seniai realybė – ir skverbiasi į kasdienybę.

Ar žaliuzės nuleistos? Ar viryklė tikrai išjungta? Šie klausimai staiga kyla kai kam – dažnai važiuojant atostogauti. Kaip būtų puiku, jei tai galima būtų patikrinti pakeliui. Tai seniai nebe utopija. Kadangi vis daugiau tiekėjų parduoda namų ūkio prietaisus, kuriuos lengva prijungti prie tinklo ir sujungti programėle su mobiliuoju telefonu. Pagal GfK rinkos tyrimo instituto vieną apklausą, vartotojai teikia vis didesnę reikšmę tokių technologijų svarbai jų kasdienybėje. Tačiau juntamos ir kitos tendencijos.

Daugiau nei 7000 vartotojų septyniose skirtingose šalyse buvo apklausti tyrimams. Jie nenustebino teigdami, kad pirmiausia gyvenimą ateinančiais metais pakeis mobilios mokėjimo sistemos. Ir 3D spausdintuvai įgauna daugiau reikšmės. Visgi 33 procentai tiki, kad nešiojami įtaisai, kaip pavyzdžiui išmanieji laikrodžiai, pateks į mūsų kasdienį gyvenimą.

Tačiau viena apklausos vertė nustebino: 51 procentas apklaustųjų teigė, kad išmaniųjų namų technologija turės didelę įtaką vartotojų gyvenimui. Vokietijoje 44 procentai yra tos nuomonės. Nustebino todėl, kadangi auga baimė, tapti „stikliniu piliečiu“, ir kadangi skeptiškumas gamintojams nekintamai didelis. Tačiau jei vartotojai konfrontuojami ne su abstrakčia sąvoka „išmanieji namai“, o atkreipiamas jų dėmesys į atskiras galimybes, šis nepasitikėjimas traukiasi.

Potencialių pirkėjų dėmesį sužadina pirmiausia saugumas ir kontrolė, taip pat energija ir apšvietimas. Čia vartotojai mato didžiausius privalumus. Saugumo srityje yra pavyzdžiui techninės galimybės, kurios pasirūpina tuo, kad išmaniųjų namų gyventojai ir atostogose gali kontroliuoti savo namus: įsilaužimo sauga, beraktis durų ir langų atidarymas, per programėlę įjungiama signalizacija – arba trumpesniam laikui ir auklė vaikui, kurią sudaro judesio davikliai ir vaizdo kameros. Bet ir pramogų srityje ir sveikatai apklaustieji tikisi iš prijungtų prie tinklo namų palengvinimo kasdienybėje.

Priežastis to, kad ligšiol mažiausia dalis žmonių valdo savo namus išmaniuoju telefonu, yra didelės įsigijimo išlaidos. Visgi ketvirtis papildomai nurodė, kad blogas interneto ryšys netiktų technologijai.

Šaltinis: http://www.faz.net/aktuell/wirtschaft/smarte-arbeit/smart-home-technologien-veraendern-alltag-der-zukunft-13944271.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime