Pėdsakai veda į Bašar al Asado aplinką: taip vadinama Sirijos elektroninė armija prisipažino atlikusi kibernetinę JAV armijos internetinio puslapio ataką. Ši turėjo būti laikinai atjungta.

Dėl hakerių užpuolimo JAV armija laikinai išjungė savo internetinį puslapį. Po kibernetinės atakos buvo imtasi „tinkamų atsargumo priemonių“, pranešė armijos atstovas Malkolmas Frostas pirmadienį Vašingtone. Užpuolimas buvo nukreiptas pagal oficialius duomenis į armijos puslapį www.army.mil, kuris kreipiasi į plačią visuomenę ir neturi slaptos arba asmeninės informacijos. Hakerių užpuolimo metu duomenys nebuvo pavogti.

Užpuolimu prisipažįsta taip vadinama Sirijos elektroninė armija, kuri priklauso Bašaro al Asado vyriausybei. Pagal subjektyvius duomenis hakeriai JAV armijos internetiniame puslapyje patalpino pranešimus, kurie smerkia Sirijos sukilėlių išsilavinimą JAV.

Pagal vyriausybės atstovų duomenis JAV armijos puslapis buvo užpultas pirmą kartą. Iki šiol buvo atakuojamas tviteris. Sausį per JAV centrinės komandos tviterį buvo išplatinti pranešimai Artimiesiems Rytams, kurie garbina džihadistų organizacijos Islamo valstybę.

JAV vyriausybė praeitais mėnesiais pakartotinai tapo kibernetinių atakų auka. Praeitą savaitę paaiškėjo, kad didelės kibernetinės atakos metu galėjo būti pavogti iki keturių milijonų dirbančių ir buvusių vyriausybės darbuotojų asmeniniai duomenys. Pasak žiniasklaidos, užpuolimas buvo suorganizuotas Kinijos.

Gegužės pabaigoje buvo pranešta, kad nežinomi hakeriai pavogė JAV mokesčių institucijos 100.000 mokesčių mokėtojų duomenis. Pasak televizijos programos CNN, pėdsakai veda į Rusiją. Spalį buvo atlikti hakerių Baltųjų Rūmų kompiuterių sistemos ir JAV užsienio reikalų ministerijos užpuolimai, kurie, pasak žiniasklaidos, taip pat sukelti Rusijos.

JAV prezidentas Barakas Obama pranešė sugriežtinsiantis kovą su hakeriais. Jau seniai įrodyta, kad senesnės kompiuterių sistemos JAV yra „ženkliai silpna vieta“, pasakė Obama. „Problema nedings, ji pagreitės“, įspėjo jis. Todėl JAV turi apsiginkluoti techniškai mažiausiai taip stipriai kaip užpuolikai.

Šaltinis: http://www.tagesspiegel.de/politik/website-der-us-armee-offline-syrische-elektronische-armee-bekennt-sich-zu-hackerangriff/11888806.html