Mūsų gyvenimo skaitmeninimas turi pasekmes. Technologijų panaudojimas keičia mūsų gyvenimą. Technologija mums patinka. Mes už pažangą. Mes norime pasikeitimų. Tačiau skaitmeninimo pasekmės įvedant jį turi būti gerai apgalvotos. Technologija turi būti pritaikyta vartotojų labui – ne prieš juos.

Dėl šios priežasties mes užsiimame technologijos įvedimo pasekmėmis ir jos aktualia įtaka žmogui. Mes užsiimame technologijos nauda, bet ir jos neigiamomis pasekmėmis.

Palyginkime tai su vaistais: Medicina gali padėti žmonėms tapti sveikais. Neteisingai pritaikius ir neteisingai dozuojant vaistai gali ir nužudyti. Mes norime naujos technologijos – ir mes norime, kad ji būtų naudojama teisingu dozavimu.

Paimkime kaip pavyzdį E. Skambutį – greitosios pagalbos sistemą, kuri 2018-ais metais privalomai bus įvesta Europoje. Ši sistema išgelbės gyvybę tuo, kad automobilis automatiškai iškvies greitąją pagalbą, kai išsiskleis oro pagalvės. Greitosios pagalbos sistema prisidės prie to, kad pvz. galės būti išgelbėti sužeistieji, kurie nebegali skambinti telefonu. Tai puiku. Tačiau kai įstatymų leidėjas nežiūrės, kad E. Skambučio sistemos duomenys nebūtų renkami ir vertinami, tada sukursim idealų automobilių eismo stebėjimą. Kiekvieno automobilio vieta – ir tuo pačiu visų važiuojančių – ES būtų skaidru. Kad išsireikšti aiškiai: Mes – skaitmeninė visuomenė – norim išgelbėti gyvybę, bet ne visiškos kontrolės.

Pilietės ir piliečiai turi turėti galimybę patys spręsti apie savo duomenų naudojimą, ir taip pat, ar jie nori naudotis tam tikra technologija ar ne. Technologijos naudojimo privalumai turi visada pranokti trūkumus.

Skaitmeninimo įtaka darbo pasauliui

Skaitmeninimo įtaka darbo pasauliui (New World of Work). Anksčiau ėjome į darbą – šiandien technologinio pastiprinimo pagalba darbas yra visur. Tai turi įtakos darbuotojams ir darbdaviams – neigiamos, bet taip pat ir teigiamos.

Skaitmeninimo įtaka ekonomikai

Pramonė 4.0 yra visiems žinoma. Gaminanti pramonė keičiasi naujausių technologijų įvedimo dėka, Daiktų Internetas (IoT) tiekia matavimo duomenis, kurie gali būti naudojami reguliavimui ir valdymui – ir online prekyba konkuruoja su tradicinėmis parduotuvėmis. Skaitmeninimas ir ekonomikoje žengia nesustabdomai pirmyn.

Skaitmeninimo įtaka švietimui

Kai mūsų švietimo sistema buvo išrasta, tikslas buvo „gaminti“ fabriko darbuotojus. Daug žmonių, kurie gali tiksliai atlikti tą pačią užduotį, negalvodami ir be savo idėjų. Kadangi mūsų mokyklinė sistema iš esmės nepasikeitė, mes vis dar gaminame atlyginimo vergus. Mes dalinai sistemiškai pratiname mūsų vaikus prie dalykų, kurių jiems būtinai reikia mūsų pasaulyje. Kūrybingumas, problemų sprendimo sugebėjimai, iniciatyva, darbas grupėje,…. Skaitmeninimas turi toli siekiančią įtaką švietimo sistemai.

Skaitmeninimo įtaka mūsų privačiai aplinkai

Ir mūsų privati aplinka revoliucionalizuojama. Televizijos žinoma forma po kelių metų nebebus. Telefonija bus išstumta kitų komunikacijos rūšių kaip sparčiosios žinutės. Nuotraukos jau seniai tik skaitmeninės. Namai ir butai tampa „išmanūs“ ir aprašyti ekonomikos pasikeitimai turi įtakos vartotojui, privačiam gyvenimui ir šeimai.

Šaltinis: https://digisociety.at/auswirkung-digitalisierung/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime