Nauji „Wearables“ – sporto apyrankės ir išmanieji laikrodžiai daro mus stikliniais žmonėmis, kurie savo sportinius pasiekimus visada turi prieš akis. Ir ligoninės greitai turės naudos iš „Daiktų Interneto“ ir prisijungimo prie tinklo. Mūsų kasdienybės organizacija su skaitmeninėmis priemonėmis eina vis toliau. Tačiau ką gali išmanieji laikrodžiai iš tikrųjų? Ir kas bus po to?

Išmanieji laikrodžiai yra kažkas prašmatnaus: jie gali sekti sportą ir mitybą pagal nueitą atstumą, kalorijų suvartojimą ir kitus duomenis kiekviename žingsnyje. Taip nustatoma kaip galima daugiau kūno duomenų sveikam gyvenimui ir teisingam sportui. Rinka persotinta, tačiau tendencija nenutrūksta, mano Verneris Kailas, Creative Arts & Technology vadovas, savo pranešime Socialinių Medijų Savaitėje Hamburge.

Nuo temperatūros reguliatoriaus iki cukraus kraujyje matavimo priemonės

Tačiau kur prasideda „Daiktų Internetas“? Jis prasideda nuo tokių mažų daiktų kaip išmanusis laikrodis, eina toliau iki temperatūros reguliavimo name, kas Amerikoje jau yra plačiai paplitę, ir baigiasi veidrodžiu, kuris rodo el. paštą ir žinutes tuo metu, kai mes dažomės.

Tuo tarpu Wearables įtakoja ne tik mūsų išorinį pasaulį: jie veikia ir žmogaus organizmą. Slaugos namuose nauja technologija gali išgelbėti gyvybę. Tam yra patalpos, kurios yra su jutikliais grindyse: jei pacientas iškrenta iš lovos ant grindų, sistema praneša slaugos personalui. Toliau pacientams yra „išmaniosios tablečių dėžutės“, kurios primena, kada kokį vaistą reikia gerti. „Širdies dūžių jutikliai“ stebi širdies darbą, kad išvengti širdies infarkto, o cukraus kraujyje testas saugo visus duomenis jūsų išmaniajame telefone. Amerikietiškose ligoninėse jau šiandien keičiamasi duomenimis tarp ligoninių. Ir pacientai gali išsiųsti duomenis, kaip pavyzdžiui savo cukraus kiekį kraujyje, tiesiogiai savo gydytojui. Tačiau dėl baimės dėl savo privačios sferos tik mažuma arba beveik niekas neišduoda savo duomenų.

Sportininkai yra geriausi klientai

Yra sportininkų, kurie nešioja ne tik išmaniuosius laikrodžius – bet ir kojines ir apatinius, kurie prijungti prie tinklo. Gydytojai naudojasi Vita Dock+, medisana arba Polar, nes jie atrodo patikimesni perduoti duomenims.

Išmaniųjų laikrodžių tiekėjai yra pavyzdžiui LG, G Watch, Jawbone, Garmin, Suunto arba Fitbit. Sporto apyrankių pionieriai kaip Fitbit ir Jawbone praėjusiais metais ženkliai išaugo ir siūlo pažengusius modelius, kurie tarp kitko gali stebėti širdies ritmą – taigi daugiau išmanusis laikrodis nei sporto apyrankė. Visi šie tiekėjai turi savo portalus, su kuriais laikrodis arba apyrankė gali būti sujungti. Minusas: kai kurių negalima sujungti su kitomis platformomis. Taip su Samsung turime prieigą tik prie Samsung produktų ir portalų.

Offline portalai, kurie veikia nepriklausomai nuo tiekėjų, yra Google Fit, Runtastic ir Strava. Šie sporto portalai pripažįsta duomenis bet kokių išmaniųjų laikrodžių. „Su Google Fit tik reikia būti atsargiam, nes tai yra įsilaužimas į duomenis, šis prisijungia prie visų prietaisų ir taip gali vogti duomenis“, mano Verneris Kailis. Apple Health pradeda su Apple Watch, kad pastūmėti rinką. Kadangi verslas toli gražu nėra išsemtas.

Žinoma visos platformos yra prieinamos su Facebook profiliu. Taip galima pasidalinti su bendruomene savo bėgimo pasiekimais, mitybos įpročiais, miegu arba savo cukraus lygiu kraujyje.

Nauja tendencija: išmanieji rūbai?

Ir išmanieji rūbai priklauso prie tendencijos ir gali pakeisti išmaniuosius laikrodžius. Jutikliai rūbuose gali būti malonūs nešiojimui, tiesa duomenų įrašinėjimas galėtų būti sunkesnis, negu laikrodyje. Turi būti kontaktas su oda, kitaip labai tikėtina prarasti duomenis. Netikslumai ten jau numatyti.

Inteligentiški laikrodžiai“ vis labiau skverbiasi į mūsų gyvenimą, mūsų elgesį ir mūsų pajėgumą. Apple Smart Watch galų gale parodys, ar tendencija tebeišliko ar vartotojai geriau pasilieka duomenis sau.

Šaltinis: http://www.absatzwirtschaft.de/social-media-week-wie-wearables-unser-leben-bestimmen-45469/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime