Sporto programėlės ne tik leidžia prieigą prie žinių (apie maistą, treniruotės planus, pratimų atlikimus ir t.t.), bet ir patenkina svarbų žmonijos poreikį: Visuomenę. Sėkmingos sporto programėlės arba tos, kurios nori išgyventi, sujungia vartotojus ir sukuria bendruomenę aplink programėlę.

2010-ų metų rugsėjį Nike pristatė „Nike + Sportskit“ ir buvo šios srities iniciatorius sporto prietaisų rinkoje. „Nike + Sportskit“ yra programėlės ir jutiklio kombinacija, kuris paprasčiausiai tvirtinamas ant bėgimo batų pado. Taip galima buvo jau tada matuoti nubėgtą atstumą ir pristatyti bendruomenei. Taip sukurtu lenktyniavimu Nike sukūrė vieną pirmųjų sporto bendruomenių.

Raktinis žodis yra „Gamification“, kuris gali padaryti programėlę sėkminga. Turi būti sukurta paskata vartotojams varžytis su kitais sportininkais arba palaikyti su jais ryšį. Myfitnesspal pavyzdžiui apdovanoja, kaip galima daugiau dienų iš eilės prisijungus ir panaudojus programėlę. Vartotojai motyvuojami sumušti savo rekordus ir pasidalinti sėkme su kitais. Tai suteikia drąsos ir sujungia.

Kaip jau minėta Nike 2010-ais metais dar buvo priverstas Nike + App sujungti su jutikliu. Tuometinio išmaniojo telefono GPS funkcija dar nebuvo pakankamai gera. Šiandien užtenka nešiotis išmanųjį telefoną su savimi. Vis dėlto sporto prietaisai vis labiau populiarėja ir keičia sportą jau dabar.

Šaltinis: http://www.super-pump.de/training/wie-fitness-technologie-unsere-welt-veraendert/

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime