Sprinto ribose, kurios reiškia 4 savaičių iteraciją, atliekamos sprinto planavime aptartos ir kaip svarbiausios nustatytos užduotys (vartotojų istorijos). Sprinto metu programavimo kolektyvas susikoncentruoja ties vartotojų istorijose suformuluotais reikalavimais, kuriems buvo įsipareigota sprinto planavime. Scrum meistro užduotis yra pašalinti bet kokius trukdžius arba kliūtis, kad kolektyvas galėtų susikoncentruoti ties veikiančios programinės įrangos paruošimu ir tiekimu. Scrum meistras negali teikti kolektyvui nurodymų, jis tik padeda kolektyvui pasiekti apibrėžtą tikslą.

Centrinis sprinto tikslas yra, pateikti dalį potencialiai tiekiamos programinės įrangos. Netgi, jei dėl laiko priežasčių arba dėl netikėto sudėtingumo tam tikri sprinto aspektai negali būti įgyvendinti (kaip numatyta), sprintas baigiasi pagal laiko planą – ir privalo parodyti pabaigtą, veikiančią darbo dalį. Taip klientas gali po kiekvieno sprinto nuspręsti, ar jis dalį bendro projekto jau gali bandyti įgyvendinti produktyviai arba sujungti kelias leidimo dalis ir vėliau pateikti online – verslo vertė klientui Scrum yra pirmame plane.

Šaltinis: https://www.techdivision.com/_Resources/Persistent/a90c984a454ba0b8478694b83f7a8822514b8fc8/Agiles-PM-Whitepaper0502.pdf

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime