images

Vokietijos vyriausybė spaudžia e-kortelės įvedimą

 

Didžioji koalicija nori su E-Health-Įstatymu priversti gydytojus ir ligonių kasas pasukti į duomenų greitkelį. Gydytojams, kurie priešinasi prisijungimui prie tinklo, gręsia pavojus jų biudžeto dydžiui, kaip rodo įstatymo projektas

 

Vyriausybė nori prisijungusių prie tinklo gydytojų. Tam yra kuriamos finansinės paskatos.

 

Berlynas. Vyriausybė varo į priekį elektroninės sveikatos kortelės pritaikymų įvedimus. Paskatos ir sankcijos turi padėti gydytojams žengti žingsnį link elektroninės komunikacijos.

 

Tai paaiškėja iš „Įstatymo saugiai skaitmeninei komunikacijai ir pritaikymams sveikatos srityje“ (E-Health-Įstatymo), kuris pristatytas „Gydytojų laikraščiui“.

 

Projektas įpareigoja gydytojus ir ligonių kasas, iki 2016 pabaigos identifikuoti iki tol su popieriu susijusius procesus, kurie leidžiasi pakeičiami elektronine komunikacija.

 

Zentriniai punktai yra aiškūs terminai, kada turi startuoti pavieniai pritaikymai. Jei šie terminai bus pažeisti telematikos akcininkų, jiems gręsia sankcijos. Prie jų priklauso ir Vokietijos medicinos asociacija ir Vokietijos gydytojų sąjunga.

 

Atlygis už e-gydytojų-laiškus

 

Iki 2016 liepos 30-os telematikos infrastruktūra turi būti tiek išplėtota, kad gydytojai galėtų perimti pagrindinių duomenų menedžmentą (Palyginimas internetu ir aktualizavimas). KVSafeNet turi tapti infrastruktūros dalimi, kuri papildomai turi atsiverti ir slaugai bei kitoms sveikatos srities profesijoms.

 

Jei gematika nesilaikys šio termino, tai atsieis brangiai Vokietijos gydytojų sąjungai ir Valstybinių sveikatos draudimų sąjungai. Įstatymo projektas pasmerkia sutarties partnerius, nuo 2017 išsiversti su 2014 biudžeto apimtimi, nuo kurio dar bus nuskaičiuotas vienas procentas.

 

Bus tęsinys.