Card_border_77452_7

Vokietijos vyriausybė siekia sveikatos kortelės

 

2006 turėjo būti įvesta elektroninė sveikatos kortelė – tačiau vis dar dėl šio projekto ginčijasi sveikatos draudimai ir gydytojai. Vyriausybė nesileidžia išmušama iš vėžių.

 

Nepaisant ilgamečių delsimų ir didelių dvejonių federalinė vyriausybė ir toliau siekia elektroninės sveikatos kortelės. Taip pat ji nenori atimti projekto šia tema besiginčijantiems sveikatos draudimams ir gydytojams, tai paaiškėja iš „Žaliųjų“ (PDF) atsakymo, kuris buvo pateiktas žinių agentūrai dpa sekmadienį Berlyne.

 

„Kairieji“ tuo tarpu reikalavo ESK sustabdymo. „Žalieji“ pareikalavo iš vyriausybės, atsižvelgiant į gyventojų skeptiškumą, garantuoti jautrių sveikatos duomenų saugumą.

 

Nepaisant masyvių ginčų tarp draudimų ir gydytojų, kurie kartu su klinikomis, vaistinėmis ir industrija turi įvesti kortelę ir su ja susijusią IT infrastruktūrą, juodai-raudona vyriausybė siekia kortelės įvedimo. „Pavienių klausimų interesų konfliktai tokiam kompleksiniam projekte kaip telematikos infrastruktūros sudaryme nėra nieko neįprasto“, rašo Sveikatos ministerija.

 

Iš pradžių ESK turėjo būti įvesta 2006 metų sausio 1-ą. Kortelė ir reikalingos infrastruktūros vystymas kainavo iki šiol apie 880 milijonų eurų. Anksčiausiai nuo 2018 turi būti mediciniškai prasmingi pritaikymai kaip elektroninių bylų perteikimas. Gydytojų ir pacientų organizacijų sukurta sąjunga „Sustabdykit e-kortelę!” turi iki šiol pagal savus duomenis apie 760.000 rėmėjų.

 

Bus tęsinys.