Card_border_77452_7

Kodėl elektroninė sveikatos kortelė pakeitė sveikatos draudimo kortelę?

Medicininio aptarnavimo kokybė šiandien vis dar priklauso nuo to, ar gydytoja ir gydytojas turi visą reikalingą informaciją apie savo paciento medicininį aptarnavimą. Su elektronine sveikatos kortele ir saugiu, nuo interneto atskirtu elektroniniu sveikatos tinklu (telematikos infrastruktūra) sveikatos duomenys, kurie reikalingi gydymui gali ateityje būti saugiai ir greitai pateikti naudojimui, žinoma su prielaida, kad to nori pacientas. Tikslas yra, pagerinti medicininio aptarnavimo kokybę, stiprinti paciento rolę ir mažinti išlaidas.

 

 

 

Tuo tarpu beveik visi apdraustieji jau gavo savo asmeninę elektroninę sveikatos kortelę. Kiekvienas, kuris gavo elektroninę sveikatos kortelę, turi ją pateikti vizito pas gydytoją metu. Nuo 2015 metų sausio 1-os dienos galioja tik elektroninė sveikatos kortelė kaip teisėtas įrodymas gydytojo ir odontologo paslaugų panaudojimui.

 

 

 

Kas keičiasi lankantis pas gydytoją?

 

 

 

Pacientėms ir pacientams lankantis pas gydytoją pradžioj niekas nesikeičia. Patirtis rodo, kad elektroninė sveikatos kortelė be problemų yra nuskaitoma, taip pat, kaip sveikatos draudimo kortelė. Gydytojai, odontologai ir ligoninės yra aprūpinti moderniais kortelių nuskaitymo aparatais, kurie yra finansuojami ligonių kasų.

 

 

 

Bus tęsinys