Maža mikroschema turi palengvinti mums gyvenimą. Radijo ryšiu ji perduoda duomenis trumpais atstumais – apmokėjimui arba automobilio atrakinimui. Įmonės jau daug metų eksperimentuoja su artimojo lauko ryšių technologija NFC. Ar pagaliau bus prasiveržimas Vokietijoje?

Pastebima, kad technologija įsibėgėja. Iki šiol dar niekas nenori žengti pirmo didelio žingsnio. Tačiau pati technologija jau seniai paruošta“, sako Michaelis Bartas iš verslo sektoriaus sąjungos Bitkom.

30 iš 100 įprastų išmaniųjų telefonų modelių Vokietijoje tuo tarpu jau yra su NFC technologija, tarp jų tiesa nėra Apple išmaniojo telefono.

Aš manau, kad iki 2015-ų metų technologija prasiverš. Apklausų duomenys rodo, kad ypač jauni žmonės gali įsivaizduoti, ateityje mokėti su išmaniuoju telefonu“, aiškina Bartas.

Kaip veikia technologija?

NFC reiškia Near Field Communication – artimojo lauko ryšių technologija. Mikroschema sugeba perduoti duomenis kelių centimetrų atstumu. Tam nereikia nei interneto nei sudėtingo ryšio sukūrimo su registracija, kaip pavyzdžiui su Bluetooth radijo ryšiu. NFC funkcija mobiliajame telefone gali būti įjungta ir išjungta. Mikroschema ateityje bus tiesiogiai sujungta su SIM kortele.

Kokie pritaikymai yra įmanomi?

Išmanieji telefonai

Liepos mėnesį Telekomas ir Mastercard pradėjo NFC projektą, kuriame išmanusis telefonas turi virsti virtualia pinigų birža. Tai reiškia, vartotojai moka, laikydami išmaniuosius telefonus priešais NFC kontaktines vietas. Ilgalaike perspektyva vartotojai galės naudoti sistemą ir koncertų apsilankymams arba nuolaidų pritaikymams.

Jau dabar yra kitų naudingų funkcijų. Pavyzdys: LG Optimus 4X HD išmanusis telefonas gaminamas su NFC žyma. Su ja vartotojas gali pakeisti išmaniojo telefono nustatymus pavyzdžiui automobiliui, laikydamas telefoną prie kontaktinės vietos.

EC ir kreditinės kortelės

Nuo 2012-ų metų vyksta pilotinis projektas „Girogo“ vadovaujamas Volksbank Raiffeisenbank ir Sparkasse Hanoverio regione. Iš viso ten į apyvartą paleistos daugiau nei vienas milijonas banko kortelių su NFD funkcija. Į NFC schemą klientai gali, panašiai kaip su mokėjimų kortele, pakrauti sumą iki 200 eurų ir prie atitinkamų NFC terminalų lyg „praeinant“ sumokėti iki maksimaliai 20 eurų. Iki metų pabaigos jau turi būti pakeistos 16 milijonų kortelių. Kiti teikėjai, tarp jų Martercard ir Visa, irgi jau leidžia korteles su NFC technologija. NFC kortelių ir tuo pačiu technikos paplitimas galėtų paruošti kelią ateities mokėjimams su mobiliuoju telefonu per NFC.

Virtualus automobilio raktas

Jau 2011-ais metais Telekom ir Continental pristatė sistemą, su kuria išmanusis telefonas tampa automobilio raktu. Vairuotojas gauna duomenis į telefoną, atidaro ir užveda automobilį su NFC technologijos pagalba. Raktas nebėra reikalingas. Ligšiolinės beraktinės auto sistemos dirba su mikroschema, kuri keičiasi radijo ryšio signalais su automobiliu. Tačiau vairuotojas turi turėti su savimi šį kortelės raktą.

Touch & Travel“ su Deutsche Bahn

Su „Touch & Travel“ Deutsche Bahn sistema nuosavas išmanusis telefonas tampa pravažiavimo bilieto centrine būstine. Su programėlės pagalba keleiviai geležinkelio stotyse gali prisiregistruoti ir išsiregistruoti, tarp kitko ir NFC technikos kontaktinėse vietose. „Touchpoints su NFC yra visuose geležinkelio terminaluose Vokietijoje“, sako Bahn atstovas. Programėlė automatiškai suskaičiuoja nuvažiuotą atstumą ir atskaičiuoja kainą nuo sąskaitos. Apie 3000 geležinkelio keleivių naudoja šiuo metu „Touch & Travel“ su NFC technika.

Kokia saugi yra NFC technologija?

Apie NFC saugumą yra skirtingų nuomonių. Chaos Computer Club neseniai paaiškino, kad mokant mobiliuoju būdu su Sparkasse „Girogo kortele“ įrašoma serijos numeris, paskutiniai 15 mokėjimų ir paskutiniai trys išankstinio mokėjimo procesai. Šiuos duomenis gana lengvai būtų galima nuskaityti. Ekspertai reikalauja, kad su NFC technika duomenys būtų perduodami tik užšifruoti.

Šaltinis: http://www.bild.de/digital/multimedia/smartphone/nfc-chips-25550606.bild.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime