2004: WordPress

Interneto tinklaraščiai, arba trumpai tinklaraščiai, pastatė interneto žiniasklaidos taisykles ant galvos. Pasirinkite tipinę temų sritį ir Jūs rasite tuzinus – galbūt net tūkstančius – tinklaraščių tinkle, kurie susiję su būtent šia tema. Kiekvienas šiandieną gali būti žurnalistu – ir kiekvienas yra kažkurios specifinės srities ekspertas (bent jau taip dauguma apie save mano).

Nors nei viena specifinė platforma nėra atsakinga už šį vystymąsi, atvirojo kodo programa WordPress (taip pat kaip jos nemokamas tinklaraščio paslaugos tinklalapis wordpress.org) buvo paskata tam, kad dabar beveik kiekvienas interneto vartotojas turi savo tinklaraštį.

Pagal Pew Internet ir American Life tyrimų 2008-ų metų duomenis kas trečias interneto vartotojas reguliariai skaito tinklaraščius. Taip tinklaraščiai tapo kievienos gudrios didesnių įmonių interneto žiniasklaidos pagrindine sudėtine dalimi. Įmonės kaip Google ir Facebook naudoja savo oficialius tinklaraščius, kad praneštų apie produktus, kai tuo tarpu įmonių grupės kaip Apple daugiau atrandamos neoficialiuose tinklaraščiuose.

2006: Talpiniai liečiamieji ekranai

Kas savo laiku padarė išmanųjį telefoną ypatingu? Ne, tai tikrai nebuvo prašmatnus pranešėjas juodu megztiniu su polo apykakle – o magiškas talpinis liečiamasis ekranas, kuris su organizmo, elektriniais impulsais galėjo nustatyti mūsų pirštų poziciją.

Jau 1999-ais metais technologija buvo pristatyta Dr. Andrejus Hsu iš Synaptics, o mobiliųjų telefonų su liečiamuoju ekranu debiutas buvo 2006-ais metais LG Prada. Tačiau išmanusis telefonas padarė technologiją tinkamą masėms ir privedė prie to, kad tuo tarpu mobilieji telefonai yra spaudinėjami, braukomi, glostomi ir daužomi.

Apple neišrado talpinio liečiamojo ekrano, tačiau tokio ekrano integravimas į pirmą išmanųjį telefoną, visiškai pakeitė telefonų įvaizdį rinkoje“, sako Benas Langas, vyriausiasis CarryPad redaktorius, tinklalapio, kuris specializuojasi mobiliųjų interneto prietaisų srityje. „Apple suprato, kad su atspariu, kasdienai tinkamu ekranu ir inteligentiška programinės įrangos klaviatūra galima panaudoti beveik visą priekinę mobiliojo telefono pusę kaip intuityvų valdymo paviršių. Taip vadinama minkšta klaviatūra gali būti išjungta ir taip suteikia didelį valdymo paviršių.“

Tuo tarpu mes tikimės iš kiekvieno naujo, prašmatnaus, mobiliojo prietaiso, kad šis turėtų liečiamąjį ekraną. Vėliau įvesta kelių prisilietimų funkcija padarė išmaniuosius telefonus ir jų didįjį brolį planšetę paklausiausiais naujo tūkstantmečio prietaisais.

Šaltinis: http://www.freenet.de/digitalewelt/12-technologien-die-die-welt-veraendert-haben_2500536_4736010.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime