images

Pasitenkinimas e-vyriausybės Vokietijoje pasiūlymais slūgsta, tuo pačiu auga duomenų vagysčių tinkle baimė. Tai eGovernment MONITOR 2013 rezultatai, kuris 28-ą gruodžio buvo pristatytas Berlyne.

 

Vokietijoje 2013 tik 36 procentai interneto vartotojų nuo 18 metų naudojosi e-government paslaugomis. Tai palyginus su praeitais metais devyniais procentais mažiau. Tik 17 procentų vartotojų buvo „visiškai patenkinti“ jų miesto interneto pasiūla – ryškus sumažėjimas 15 procentų. Pirmauja elektroninė mokesčių deklaracija (ELSTER), kuri priešingai bendrai tendencijai priaugo dviem procentais iki 35 procentų.

 

Pritarimas dingsta, tuo tarpu auga rūpestis dėl duomenų vagysčių: skaičius pakilo nuo 4 iki 61 procento. eGovernment MONITOR interneto puslapyje tai paaiškinama: „E-government serviso vartotojos ir vartotojai vertina patikimas sistemas, jų duomenų priežiūrą ir saugumą, paprastai naudojamas interneto platformas, taipogi išsamią informacijos pasiūlą.“

 

Robert Wieland, iniciatyvos D21 viceprezidentas ir TNS Infratest vadovas, pasinaudojo galimybe pateikti iššūkį politikai: „2012 padidėjo e-government pasiūlos visose šalyse naudojimas. Tačiau aktualūs rezultatai rodo, kad susidomėjimas ir naudojimas aktualiai slūgsta. Negana to, šiuo metu yra pastebimas ryškus pasitikėjimo praradimas valstybinių elektroninių valdymo paslaugų saugumu.“

 

Neigiamo vertinimo priežastis yra šalia saugumo klausimų ir vartojimo barjerai: elektroninių valdymo paslaugų vartojimo trukdžiai yra mįslingos institucinės interneto struktūros. Todėl vyriausybės turėtų investuoti daugiau pinigų į tolesnį interneto platformų vystymą, kad patenkinti piliečių reikalavimus ir neatsilikti nuo laiko dvasios, kuri yra reguliuojama privačios ekonomikos interneto pasiūlos.

 

eGovernment MONITOR jau ketvirti metai iš eilės tiria elektroninių piliečių paslaugų vartojimą ir pritarimą tarptautiniu mąstu. Studija kasmet teikia išsamų vaizdą apie aktualią situaciją Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje ir Švedijoje.