6:00 valandos – skamba inteligentiškas žadintuvas. Tiesą sakant turiu dar pusę valandos laiko, tačiau tikriausiai buvau tinkamoj miego fazėj, kad būčiau pažadintas. Tada dar galiu truputį pagulėti ir patikrinti naujienas. Taigi nežinau, kas naujo šią naktį nutiko.

6:45 valandos – ką šiandien apsirengti. Mano oro programėlė siūlo marškinėlius su megztiniu, kurį galėsiu nusivilkti, kai po pietų bus šilčiau.

7:00 valandos – laikas pusryčiauti. Svarbiausias dienos patiekalas. Pasak mano mobilaus telefono mažesnio riebumo jogurtas su vaisiais yra idealus dienos startas. Laimei vakar apsipirkau sveikų programėlės žaliai pažymėtų maisto produktų. Šaldytuvas pilnas vaisių ir daržovių.

7:30 valandos – aš išeinu iš buto, o mano mobilusis telefonas planuoja greičiausią susisiekimą su mokykla.

7:50 valandos – per matematikos pamoką net nepradedu ieškoti kalkuliatoriaus, juk aš turiu programėlę. Anglų ir vokiečių kalbų žodyno irgi nereikia traukti iš spintos. Po valandos dar greitai nufotografuoju lentą ir įvedu į mano skaitmeninį namų darbų sąsiuvinį namų užduotis rytojui – tvarka.

13:30 valandos – pietų pertrauka. Kas gi turi nutikti? Aš paprasčiausiai paklausiu mano mobilaus telefono, kas vyksta netoliese.

16:00 valandos – diena mokykloje baigiasi ir aš susitinku su drauge apsipirkti. Prekybos centre tiek žmonių, kad mes net nerandame viena kitos. Aš įjungiu GPS paieškos sistemą ir nusiunčiu jai mano tikslią buvimo vietą. Galiausiai ji mane rado!

16:30 valandos – reikia naujos striukės. Pirmyn į prekybos centrą! Moku aišku su mobilia mokėjimų sistema. Po kelionės centre dar norim pasimėgauti ledais, tačiau ar tai tinka mano šiandienos mitybos planui?

17:00 valandos – tiesą sakant dabar laikas mano vakarinei sporto programai. Tačiau mano mobilusis telefonas suskaičiavo visus mano žingsnius, kuriuos aš šiandien nuėjau, ir aš be sąžinės graužaties galiu nuspausti priminimą.

19:00 valandos – sportas. Bent jau septynių minučių mankštos negaliu ignoruoti. Tos kelios minutės juk privalomos ar ne?

21:00 valandos – laikas miegoti! Praeitą naktį per mažai miegojau. Šį trūkumą reikia atitaisyti. Dar paspausti miego mygtuką ir tada: labos nakties.

Ok, tai skamba labai perdėtai. Ne kiekvienas planuoja savo sveiką mitybą su mobiliuoju telefonu, moka su mobilia mokėjimų sistema ir optimizuoja savo miegą. Tačiau išmanusis telefonas vis labiau įtakoja mūsų gyvenimą ir tiesą sakant daugumos skaitmeninė kasdienybė atrodo panašiai. Kai kuriems išmanusis telefonas jau tapo gyvybiškai būtinu palydovu. O tai ateityje tikrai nesikeis.

Kai kurios programėlės netgi duoda patarimus ir motyvuoja vartotojus pozityviais atsiliepimais vėl pradėti sportuoti. Įvedant savo sėkmės rezultatus galima sekti savo asmeninį tobulėjimą. O intensyviai užsiiminėjant programėle automatiškai pastebime tam tikras temas kaip mityba arba sveikas miegas.

Vis dėlto priklausomai nuo amžiaus, asmenybės ir polinkių gali greitai nutikti, kad išsivystys tam tikra priklausomybė nuo programėlių. Argi negalima paprasčiausiai nuspręsti, ar norisi ledų, nežinant, kiek kalorijų šiandien jau suvartojome?

Problematiška situacija tampa tada, kai pagal nustatytus reikalavimus sekame idealais nenaudodami savo galvos. Aišku, visos programėlės gali mus padaryti geresniais, sveikesniais, sportiškesniais, labiau išsimiegojusiais, sąmoningesniais žmonėmis. Tačiau ar ši savo paties optimizacija iš tiesų reikalinga? Su tuo yra susijęs spaudimas, būti pakankamai geru. Silpnybėms ir spontaniškiems įvykiams nėra vietos. O koks gi būtų liūdnas gyvenimas, kuris susidaro iš optimizuotų procesų, kurie seka vienas po kito?

Laimei kiekvienas gali pats nuspręsti, iki kokio laipsnio jis ar ji naudoja tokias programėles. Kol aš turiu laisvą apsisprendimą, leidžiu mano skaitmeniniam palydovui man patarinėti.

Liza Maier ir Jana Štern

Šaltinis: http://www.21ccc.de/Die_Jugendredaktion_berichtet/129_Ein_Tag_im_Leben_eines_Smartphone_Users.htm

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime