Kas sykį dėvėjo tokius akinius, jo arba jos abejonės išsisklaido akimirksniu. Virtuali realybė, dešimtmečius neišpildytas pažadas, atsiveria asmeniui tik tada, kai jis pats tai patiria. Jeigu stebime žmones, kurie pirmą kartą priešais veidą turi Oculus-Rift akinius, Samsungs mobilaus telefono adapterį Gear VR arba bent jau Googles kartoninį modelį Cardboard, tai greitai paaiškėja. Su Samsungs virtualiu demonstraciniu kino teatru pavyzdžiui galima žiūrėti filmus ekrane, kuris yra toks didelis kaip tikras kino ekranas – reikia pasukti galvą, kad pažiūrėti nuo vieno krašto iki kito. Jeigu pageidaujama, galima vietoj kino sėdėti mėnulio krateryje.

Galvos judesiai perduodami sklandžiai ir švariai į simuliuotą aplinką. O jeigu filmas yra filmuotas su 360 laipsnių vaizdo kamera, galima jame ir apsisukti. Vienintelis dalykas, kuris trukdo, yra matomi pikseliai, galiausiai iš tiesų turim įprastą mobilų telefoną keli centimetrai priešais akis. Išvis išmaniųjų telefonų rinka atveria kelią naujam ir staigiam VR augimui: sudėtinės dalys kaip didelio ryškumo ekranai, vietos ir judesio jutikliai staiga tampa įperkami.

Savadarbius akinius, kurie su išmaniuoju telefonu ir ausinėmis tiekia gana įspūdingus vaizdus, galima nusipirkti jau iki 10 eurų. Jau yra daugybė demonstracinių programėlių mobiliam telefonui (randamos su raktažodžiu „cardboard“), nuo virtualių linksmųjų kalnelių iki su 360 laipsnių vaizdo kamera filmuotų dronų skrydžių.

Virtualios realybės akiniai pirmiausia tikriausiai patenkins hardcore žaidėjų pasinėrimo norus. Jie taip pat garantuos, kad pavyzdžiui kelionių metu naujų terpių vartojimas bus ženkliai įspūdingesnis, bet ir vienišesnis.

Mūsų prognozė: jau po kelių metų traukinyje arba lėktuve sutiksime žmones su VR prietaisu ant galvos vietoj nešiojamojo kompiuterio arba planšetės kaip filmų leistuvės. Taip pat atsiras pramogų formatai, kurių mes dar net negalime įsivaizduoti.

Šaltinis: http://www.spiegel.de/netzwelt/gadgets/roboter-kuenstliche-intelligenz-uebersetzer-technik-der-zukunft-a-1017501.html

Planuojate vertingus pokyčius savo organizacijoje?

Susisiekime