Akcija Žmogus ir fondas Skaitmeniniai Šansai apdovanojo geriausius vokiškus interneto puslapius neįgaliesiems. Iš viso 17 interneto puslapių gavo „Bitės“ apdovanojimą. Žodis Bitė reiškia prieinamą internetą su naujomis galimybėmis. Auksinė Bitė nukeliavo pas parduotuvę Manufactum, sidabrinė atiteko Credit Suisse interneto pasiūlymui online bankininkystei Šveicarijoje, bronza Vokietijos paštui DHL ir Hamburgo susisiekimo sąjungai.

Kategorijoje kasdien atnaujinamos informacijos paieška ir serviso pasiūla buvo pagerbti Pietvakarių Radijo Stotis taip pat savaitinio laikraščio Laikas online pasiūla. Administracijos portalas bund.de ir pacientų informacijos portalas Baltasis Sąrašas gavo sidabrą. Paprastos paieškos ir serviso pasiūlos kategorijoje laimėjo duomenų bazė mobidat – gyventi be barjerų Berlyne.

Srityje sudėtingi informacijos ir komunikacijos pasiūlymai geriausi puslapiai buvo miesto biblioteka Marzahn-Hellersdorf Berlyne, bendruomenė Issum ir miestas Nettetal taip pat austriškas kuratoriumas Fortuna. Kandidatavo 326 interneto puslapiai iš Vokietijos, Austrijos ir Šveicarijos.

Prieinamumo ženklas pasak fondo Skaitmeniniai Šansai vadovės Jutos Krol, yra ypatingas interneto puslapių maketavimas, pavadinimai turi būti pavaizduoti tokie dideli, kad ryškiai skirtųsi nuo teksto. Kiekvienas puslapio elementas turi būti pasiekiamas per klaviatūros komandas. Šrifto dydis turi būti reguliuojamas, garso įrašai turi būti pateikiami išversti į gestų kalbą kurtiems. Suparalyžiuoti arba žmonės su amputuotomis galūnėmis turi galėti valdyti puslapius su galvos arba kojų pele.

Šaltinis: http://www.focus.de/digital/computer/medien-beste-internetseiten-fuer-behinderte-geehrt_aid_460315.html