Nuo 2015-ų metų sausio 1-os dienos valstybiniame draudime elektroninė sveikatos kortelė yra prievolė. Tačiau iki šiol e. kortelė sugeba ne ką daugiau nei įprasta sveikatos draudimo kortelė. Telematikos infrastruktūra gydytojų, sveikatos draudimų, vaistinių ir klinikų tinklo sukūrimui ir po dešimties metų po planuoto įvedimo dar nėra paruošta. Vokietijos sveikatos ministras Hermanas Grioje (CDU) daro spaudimą „sveikatos duomenų magistralės“ sukūrimui.

Trečiadienį Berlyne buvo išleistas e. sveikatos įstatymas, pagal kurį tolimesni dvejojimai milijardiniu projektu iš gydytojų ir sveikatos draudimų pusės bus baudžiami finansiškai. IT-projektas paskutiniais dešimt metų per ginčus dėl atsakomybės, duomenų saugumo ir išlaidų buvo vis uždelsiamas.

Per daug ilgai buvo ginčijamasi. Dabar susikoncentruokime ties pacientu ir konkrečia elektroninės sveikatos kortelės nauda pacientui“, paaiškino Grioje. „Todėl mes didiname tempą aiškiomis įstatymiškomis nuorodomis, terminais ir paskatomis, bet ir sankcijomis“. Ateityje nebebus atsikalbinėjimų – nei sveikatos sistemos savivaldoje nei industrijoje, taip mano Grioje toliau.

Nauda pacientui yra „nepaprastai didelė“, mano Grioje – tačiau tai užtruks dar keletą metų. Draudimo kortelėje ateityje bus įrašomi galintys išsaugoti gyvybę greitosios pagalbos duomenys, prie kurių priskiriami ankstesni susirgimai, gydymai, naujai išrašyti vaistai, alergijos arba jautrumas. Tai suplanuota tik 2018-iems metams.

Su kortelės pagalba gydytojas turi tiesiogiai matyti, kokius vaistus jo pacientas tuo metu vartoja. Taip galima išvengti šalutinių poveikių, kadangi vis dar daugiau žmonių miršta dėl netikėtų vaistų poveikių nei gatvės eisme. Apdraustieji, kuriems vienu metu išrašyti mažiausiai trys vaistai, nuo 2016-ų metų spalio turės teisę į gydymo planą. Tačiau šis planas bus galės būti nuskaitomas nuo e. kortelės tik daug vėliau.

Šaltinis: http://www.welt.de/politik/deutschland/article141570670/Regierung-will-schneller-an-die-Patientendaten.html