Paprastesnė pacientų priežiūra internetu? Taip vadinamas e. sveikatos įstatymas turi tai įgyvendinti. Dar šiais metais Vokietijos vyriausybė nori išleisti įstatymą.

Vokietijos pacientai ateityje turės naudos iš pažangių komunikacijos technologijų. Pasak „Spiegel“ straipsnio, greitai turės būti išleistas e. sveikatos įstatymas. Sveikatos ministras Hermanas Grioje (CDU) kartu su dviem SPD ir Union ekspertais, Karlu Lauterbachu ir Jensu Španu, suderino pirmą įstatymo projektą. Įstatymo tikslas yra garantuoti paprastesnę pacientų priežiūrą. Greitas įstatymo projekto patvirtinimas yra didžiosios koalicijos planai, nustatyti kokrečius terminus tolesniam elektroninės sveikatos kortelės vystymui.

E. sveikatos įstatymo turinys yra pirmoje vietoje geresnė informacinė priežiūra. Pasak „Spiegel“, gydytojai ir ligoninės ateityje turės lengviau keistis svarbiais pacientų dokumentais. Šiuo tikslu planuojama suvienodinti software standartus ir technines sąsajas. Taip pat skaitmeniniu būdu ateityje bus pateikiami ligoninės bylų išrašai bei gydymo planai pacientams.

Toliau, pasak straipsnio, e. sveikatos įstatymo projekte yra apmąstoma atsiskaitymo už gydytojų paslaugas per valstybinius draudimus supaprastinimas. Pavyzdžiui nuotolinės diagnozės atveju būtų įmanomi skirtingi komunikacijos kanalai: pacientai, kurie gyvena kaimo vietovėse, galėtų be problemų nusiųsti toli esantiems, specializuotiems gydytojams rentgeno nuotraukas.

Šaltinis: http://www.bunte.de/meldungen/e-health-regierung-plant-elektronische-patientenbetreuung-92978.html