Zambijos valdžia planuoja pristatyti elektroninę balsavimo sistemą per kitus valdžios ir prezidento rinkimus.

rodyklė

Zambijos prezidentas Edgar Lungu sako, kad būtina visuomenei suteikti informaciją apie elektroninę balsavimo sistemą tam, kad išvengtų konflikto su akcininkais, kai valdžia užsimanė patobulinti savo balsavimo metodą

Zambijos prezidentas teigia, kad jau yra diskutuojama apie e – balsavimo sistema , bet akcininkai turi pritarti sistemai prieš ją paleidžiant. Lungu sako, kad Zambija seka Namibijos pėdomis, kuri pirmoji Afrikos žemyne sėkmingai įdiegė e – balsavimo sistema praeitais metais.

Per Zambijos 2015 sausį vykusius prezidento rinkimus šalies akcininkai atmetė mobiliųjų telefonų naudojimą perduodant rinkimų rezultatus, nes pasak jų sistema gali būti nulaužta, o balsai suklastoti, tačiau akcininkai sveikino prezidento Lungu sprendimą įdiegti e – balsavimo sistema per 2016 – ųjų rinkimus.

Organizacija demokratiniam procesui (FOEDEP) džiugina prezidento sprendimas, bet išreiškė susirūpinimą tais žmonėmis, kurie yra susiję su sistemos paleidimu. FODEP direktorius McDonald Chipanzi sako, kad Zambijos rinkimų komisija privalo turėti kompetentingus žmones, kurie valdytų sistemą taip, kad nesukeltų problemų, kurios būtų nukreiptos prieš juos.

Zambijos žmonės rinks naują prezidentą ir įstatymų leidėjus kitais metais.

Šaltinis: http://www.itwebafrica.com/ict-and-governance/271-zambia/234366-zambias-president-mulls-over-e-voting-in-2016-elections